Hakkımızda

PAPERPAN 2014 yılında Baskı Sistemleri Kiralayan firmaların iş süreçlerini excel benzeri yazılımlarla kara düzen tutulması yerine her süreçteki takibini bir yazılım yardımı ile çözümlemek amacı ile kuruldu. 2017 senesi ile ilk müşterilerine hizmet vermeye başlayan PAPERPAN şu an birçok firmaya hizmet vermektedir.

Firmalar bu iş için, Baskı Sistemleri Kiralayıcısı bir şirket ile anlaşıyorlar. Baskı Sistemleri Kiralayıcısı şirket bunlara ihtiyaçları olan Yazıcı, Fotokopi gibi cihazları ücret almadan bedelsiz kiralıyor. Aynı zamanda bu cihazların tonerlerini ve teknik servis hizmetini yine ücretsiz olarak sağlıyor. Daha sonra firma bu cihazlarda toplam kaç adet çekim yaptı ise aylık olarak bunun bedelini Baskı Sistemleri Kiralayıcısı firmaya sayfa başı baskı bedeli olarak ödüyor. 

Doğal olarak, bir Baskı Sistemleri Kiralayıcısı şirketin çok fazla bu şekilde kiralama yaptığı müşterileri oluyor ve kendilerine ait ama müşterilerinin kullandığı yüzlerce cihaz şehrin hatta ülkenin çeşitli yerlerine dağılmış oluyor. Baskı Sistemleri Kiralayıcısı şirketler için nerede hangi cihazdan kaç adet kurulu olduğunu takip etmesi, bunların aylık olarak çıktı aldığı sayfa adetini her ay periyodik olarak toplaması, müşterileri ile anlaşmalarına göre her ay faturaların oluşturulması gerekiyor. Bunu yaparken müşterilerine ücretsiz olarak göndereceği tonerleri ve yine ücretsiz olarak verilen teknik servis hizmetleri yönetmesi gerekiyor.

PAPERPAN tüm bu ihtiyaçlara hizmet eden bir yazılım olup, yeni eklenecek modülleri ile sektörünün lideri olmayı hedeflemektedir.